Jdi na obsah Jdi na menu
 


HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICEObrazek

odkaz na web: www.hokejcb.cz

V této části Vám budu chtít přiblížit budějovický hokej. Nejhlavnější a nejžhavější informace však naleznete na výše uvedeném odkazu.

Budějovický hokej vznikl 10. ledna 1928 s názvem AC Stadion České Budějovice od té doby prošel mnoha změny v názvu, nyní se klub jmenuje HC MOUNTFILED České Budějovice.

Dosavadní úspěch budějovické hokeje je datovám roku 1950-1951 kdy tehdejší SDRUŽENÉ KOMUNÁLNÍ PODNIKY ČB získali pro budějovický hokej zatím jediný mistrovský titul. Tímto výsledkem se zapsali do historických tabulek nejdelšího čekání na mistrovský titul. Nejblíže k tomu měli v sezóně 2006-2007 kdy však podlehli pardubickému Moelleru v semifinále a skončili na velmi dobrém 4. místě.

Budějovice ovšem drží také první místo v historických tabulkách v počtu po sobě vyprodaných domácích zápasech. V sezoně 2006-2007 se jim to podařilo 6krát v řadě což svědčí i o velké přízni fanoušků.

Mezi největší hvězdy odchované budějovickým hokejem patří: Václav Prospal, Roman Turek, Radek Dvořák, Radek Ťoupal, Jaroslav Pouzar a další....

Pokud máte rádi hokej a jste z jižních Čech a chtěli byste být členy Motoráckého fanklubu ( MOTOR FANS) koukněte se na tento odkaz: http://www.motorfans.cz/ .